Lopulliset tulokset 2019

21.9.2019





Ruoto Predator Classic 2019 Yhteistulokset / Final results

Sijoitus
Joukkue Joukkuejäsenet
Yht. 20.9 21.9
1 40 K.P Baits 2 Jarkko Uimonen Jussi Jokinen 1094 534 560
2 15 Team Gator Finland 2 Tomi Soininen Mika Häkkinen 943 546 397
3 03 K.P Baits 1 Kalle Paavola Pekko Kanerva 935 436 499
4 11 Garmin Finland Saku Laaksonen Janne Mäkitalo 922 351 571
5 36 ILTAKOULU Joni Harju Martti Palomäki 840 496 344
6 09 Team Gator / American Tackle Company Mika Mujunen Mika Tuominen 787 343 444
7 25 Alutrailer Fishing Team Teppo Uitto Vesku Maasto 760 407 353
8 42 Team Raymarine Lauri Sipilä Markus Kilpi 758 402 356
9 26 Lucky John Robert Valters Rubenis Valters 740 377 363
10 28 Ruoho & Granlund Tero Ruoho Pyry Granlund 728 344 384
11 37 Ursuit Fishing Team Jani Tossavainen Susanna Huittinen 722 346 376
12 23 Team Lowrance Anssi Lehtinen Eetu Paananen 686 194 492
13 20 Jäkeyö Mikko Pohjolainen Jussi Vastamäki 683 240 443
14 30 Sorkkametsänsilakkaseura Arto Kurkinen Jari Mahkonen 681 356 325
15 02 Sport Anglers Finland 1 Toni Pohjalainen Samu Lepistö 647 319 328
16 34 Team Rapala Finland Sami Karhu Olli-Pekka Häkänen 637 303 334
17 33 Tuhansien vesien kellujat Rami Haataja Petri Kalmari 637 269 368
18 01 Kerabit Pro Harri Hintsa Jere Ahvenainen 599 358 241
19 39 Team Extreme Fishing Finland Antti Pajunen Salvatore Vitale 576 207 369
20 43 East Coast Anglers Mikko Pekkola Sami Oino 567 261 306
21 41 Team FK Olavi Forsman Tuomo Kuisma 566 322 244
22 35 F T K Mika Hämäläinen Miika Sartovuo 535 185 350
23 24 Ruoto Mikko Riekkinen Janne Huhtanen 528 122 406
24 10 Team Tuplatärppi Janne Sorsa Janne Vepsäläinen 510 182 328
25 12 Blue White Safari Peter Lahti Niilo Lahti 507 369 138
26 13 Team Zyklon Jari Konka Miika Murto 499 198 301
27 27 Team Fellow Finance Lasse Jansson Jouni Hintikka 498 320 178
28 07 Team BroFishing Juha Haarahiltunen Aimo Haarahiltunen 494 315 179
29 21 Just Fish It Team Finland Olli Kontio Sami Volanen 474 347 127
30 31 Team Gator Finland 1 Petri Peltola Ari Takkunen 457 257 200
31 05 Next Generation Eemil Koski Arttu Peltonen 453 142 311
32 04 Team Yamaha Finland Jarno Kukkola Emil Sundström 444 112 332
33 14 Kohtalotoverit Timo Narinen Martti Hampori 434 320 114
34 06 Team Venniset Antti Venninen Ari Venninen 412 152 260
35 17 Team Garmin Tomi Tikkanen Juha Ahlberg 392 118 274
36 32 Team Moislahti@yxSauna Jami Moislahti Vesa Paukku 389 128 261
37 44 SuprGrandSlam Ari Leiman Antti Kalliosaari 379 196 183
38 19 Team Sähköpalvelu Salo Jani Salo Ville Salo 376 199 177
39 45 Team kukkupiha Markus leppäniemi Ilari Nemi 359 134 225
40 29 Vapaaherranelämää Roope Rehbinder Tom Hynynen 359 127 232
41 08 Theft City Anglers Niko Hallama Marko Helenius 357 222 135
42 16 Hells Anglers Finland Mika Vallius Joni Mansikka 343 155 188
43 22 Team Signal Pekka Laitinen Janne Sullström 340 123 217
44 38 Team Lund Boats Finland 1 Aki Erola Jari Ahola 328 190 138
45 48 Sport Anglers Finland 2 Antti-Jussi Noronen Toni Hämäläinen 300 180 120
46 50 Team Peli kovenee Kristian Lindblad Mika Anttila 238 124 114
47 18 Gone Fishing (keskeyttänyt) Mika Pajunen Jussi Suutari 0 0 0

Kilpailun suurimmat kalat / Competition biggest fish

Ahven / Perch 41cm K.P.Baits 1
Kuha / Zander 58cm ILTAKOULU
Hauki / Pike 89cm Team Garmin